• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Денот на независноста неработен за сите граѓани на Македонија

Денот на независноста неработен за сите граѓани на Македонија

Скопје, 4 септември 2018 (МИА) - Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 8 септември - Денот на независноста е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Годинава, 8 септември е во сабота, а Денот на независноста е прогласен за неработен согласно Законот за празници на Република Македонија. бак/са/09:42

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ