• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Сименс ќе соработува со Кина на проектот Еден појас еден пат

Сименс ќе соработува со Кина на проектот Еден појас еден пат

Берлин, 6 јуни 2018 (МИА) - Германски Сименс потпишал десетина договори за соработка со кинески компании, на кои ќе им помогне во изградбата на инфраструктурниот проект Еден појас еден пат.

Компанијата денеска соопшти дека ќе соработува со Кинезите во енергетски проекти и менаџирање со енергенси, фабричко производство и градежништво. Сименс ќе соработува со кинеската Национална хемиска инжењерска група, Железничката градежна група и други компании, и тоа на проекти во Индонезија, Филипините, Нигерија, Мозамбик и Јужна Америка. цч/12:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...