Во Хонг Конг продадено паркинг место за 760.000 долари

Во Хонг Конг продадено паркинг место за 760.000 долари

Хонг Конг, 6 јуни 2018 (МИА) - Брачна двојна од Хонг Конг успеа да продаде паркинг место за 760.000 долари.

Во 2.017 година луѓето го купиле тоа место за 430.000 долари и за помалку од девет месеци го препродале за 760.000 долари.

 

Паркинг местото од 12,5 метри квадратни се наоѓа во луксузниот комплекс Ултим, во квартот Коулун во Хонг Конг, каде што цената е речиси трипати поголема од останатите делови на градот.

Хонг Конг е познат по тоа што е едно од најскапите места за живот во светот. паг/17:53

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...