• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Авионските билети може да поскапат за 25 отсто

Авионските билети може да поскапат за 25 отсто

Лос Анџелес, 7 јуни 2018 (МИА) - Авионските билети до крајот на оваа година би можеле да поскапат за 25 отсто поради повисоките цени на горивата и услугите, предупредуваат раководителите на повеќе авио-компании.

Даг Паркер, извршен директор на Американ Ерлајнс појаснува дека тоа би било реултат на кратењето на трошоците коишто скоро сите авио-превозници ги спроведуваат. Тоа поскапување би изнесувало 25 отсто во однос на постојните цени.

Се очекува цената на горивото и придружните давачки да се зголеми за 7 отсто во 2018 година.

Џек Шелдон, кој води своја интернет страница за информации за евтини авионски билети, советува тие секогаш да се резервираат преку туристички агенции, и тоа во моменти кога цената е барем 30 отсто пониска отколку во сезоната на одмори. си/цч/13:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...