Форбс: Кајли Џенер најмлада милионерка

Форбс: Кајли Џенер најмлада милионерка

Вашингтон, 13 јули 2018 (МИА) - Кајли Џенер, со својот бренд „Кајли козметика“, чија вредност изнесува 800 милиони долари, е на пат да стане најмладата милионерка која сама заработила, наведува Форбс.

Џенер е на насловната страница на најновиот број на американското бизнис списание, кое посочува дека заработила 630 милиони долари од својот бренд во текот на последните три години, додека 330 од нив заработила во 2017 година.

- Кога ќе се вклучат и партнерствата со Пума и ПакСан, компанијата на Џенер е вредна 900 милиони долари, пишува Форбс.

Кајли ЏенерПрогласувањето на Џенер за најмлада милионерка од страна на Форбс наиде на реакции во јавноста поради фактот што таа потекнува од богато семејство, што технички не може да ја оквалификува како личност која почнала од нула. паг/ми/11:38

###
Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...