• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Гигантите „Тесла“, „Убер“ и „Спотифај“ со намалени профити

Гигантите „Тесла“, „Убер“ и „Спотифај“ со намалени профити

Њујорк,  30 јули 2018 (МИА) - Технолошките гиганти како „Тесла“, „Убер“ и „Спотифај моментно имаат се помали профити, што предизвикува загриженост кај експертите дека таквата состојба би можела да има негативно влијание врз светската економија.

Убер Такси 1И покрај најавите за нови достигнувања, технолошките компании бележат се поголеми загуби и заработуваат се помалку.

спотифајПоради тоа дел од експертите прашуваат дали можеби не станува збор за уште еден нов балон, кој само што не пукнал и не предизвикал нови потреси во економијата. паг/сп/11:17

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ