• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Аеродромот во Тиват се проширува за уште 1.300 метри квадратни

Аеродромот во Тиват се проширува за уште 1.300 метри квадратни

Тиват, 14 август 2018 (МИА) - На аеродромот во Тиват започна изградба на нова зграда на терминал за заминување со површина од 1.300 метри квадратни, објави на Фејсбук извршниот директор на аеродромот, Данило Орландиќ.

- Со големо задоволство можам да кажам дека на аеродромот Тиват е започната изградба на нов аеродромски објек од 1.300 метри квадратни, кој ќе им овозможи поголем комфор на патниците, побрза и поквалитетна услуга, како и подобри работни услови за вработените, напиша Орландиќ.

Новиот објект, наменет за патниците кои заминуваат, ќе има шест шалтери за регистрација на патница и пријавување багаж, како и простории за претставници на авиокомпаниите, службени простории за претставници на полицијата и царината. гт/13:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...