• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Штип-Радовиш

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Штип-Радовиш

Скопје, 30 април 2017 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Радовиш, поточно на 4-ти километар на излез од Штип, е во целосен прекин поради случена сообраќајна незгода.

Како што информира АМСМ, сообраќајот е во прекин од 16:20 часот. вј/16:52

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...