• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Сообраќајот по наместа влажни коловози

Сообраќајот по наместа влажни коловози

Скопје, 31 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

На патните правци надвор од градските средини интензитетот на сообраќајот е зголемен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. дма/18:09

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ