• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

На Табановце и на Богородица се чека и по 45 минути

На Табановце и на Богородица се чека и по 45 минути

Скопје, 2 август 2018 (МИА) - По половина час до 45 минути се чека на граничните премини Богородица и Табановце. иако фреквенцијата на возилата е зголемена, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани - Македонска Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар - Стража, Маврово – Дебар - Струга, Демир Капија - Удово, Катланово - Велес, Крушево - Демир Хисар и Ресен - Буково. ев/мч/12:52

###

Фото: МИА Архива 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ