• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МЖ Транспорт: Воспоставен железничкиот сообраќај од Лисиче до Усје

МЖ Транспорт: Воспоставен железничкиот сообраќај од Лисиче до Усје

Скопје, 3 август 2018 (МИА) - Железничкиот сообраќај на потегот од железничката станица Лисиче до железничката станица Усје од денеска повторно се воспоставува, информираат од МЖ Танспорт АД Скопје.

Поради тоа, потенцираат, на булеварот „Борис Трајковски“ ќе има повремени застои во сообраќајот, за извлекување и поставување вагони во фабриката Усје.

Од МЖ транспорт апелираат учесниците во сообраќајот да ја почитуваат поставената сигнализација, за да не дојде до несакани последици. вј/лв/10:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...