• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Едно лице повредено во сообраќајка кај кавадаречко Марена

Едно лице повредено во сообраќајка кај кавадаречко Марена

Кавадарци, 6 август 2018 (МИА) - Едно лице e повредено синоќа пред полноќ откако „ауди“ излетало од регионалниот пат Неготино-Кавадарци, во кавадаречкото село Марена.

Оваа информација утрово за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

- Се работи за патнички автомобил марка „ауди А3“ со неготински регистарски броеви и  управуван од Р.Ч. (31) од Неготино, појасни Додевски.

Повредениот возач бил однесен на лекување во Клинички центар - Скопје. свд/аа/08:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ