Изменет сообраќаен режим на патот Кичево-Охрид

Изменет сообраќаен режим на патот Кичево-Охрид

Скопје, 10 август 2018 (МИА) - На магистралниот пат Кичево - Охрид, (Мала Река - Славеј Планина), од денеска се воведува времена измена на режим на сообраќајот. 

Времената измена на сообраќајот со девијации (преминување од една коловозна лента во друга) е поради изведување градежни работи, а ќе трае до завршување на активностите.

За воведениот времен режим  е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.скс/сд/14:25

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ