• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Сугарески во Велес ќе врши увид на реализција на капитални проекти

Сугарески во Велес ќе врши увид на реализција на капитални проекти

Скопје, 13 август 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе престојува во општина Велес.

За време на престојот тој ќе изврши увид на реализацијата на капитални проекти во градот.скс/са/07:28

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...