• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

На Табановце се чека од 15 до 30 минути

На Табановце се чека од 15 до 30 минути

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце за излез од Македонија има зголемена фреквенција на возила и се чека од 15 до 30 минути.

Авто мото сојузот на Македонија попладнево информира дека на останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата. бак/аа/18:01

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ