Блокиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Блокиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Ресен-Битола кај местото викано Стара Слога, од 14 часот, е блокиран во двата правци.

Причина за блокадата е протест на група граѓани.скс/сд/14:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ