Нормализиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Ресен-Битола, кај месноста Стара Слога кој беше во прекин, од 17 часот е нормализиран, соопшти Автомото сојузот.

Сообраќајот на овој патен правец од 14 часот беше блокиран во двата правци поради протест на група граѓани. мд/хс/17:38

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ