Патот Радовиш - Струмица блокиран од земјоделци незадоволни од откупот на сливи

 Патот Радовиш - Струмица блокиран од земјоделци незадоволни од откупот на сливи

Скопје, 18 август 2018 (МИА) - Група земјоделци незадоволни од откупот на сливи, од 11 часот го блокирале патниот правец Радовиш - Струмица кај клучката кај селото Воиславци.  

Автомотосојузот на Македонија информира дека на патот излегле околу 20 земјоделци со земјоделски машини. 

На останатите патни правци сообраќајот се одвива тековно по претежно суви коловози.

Зголемена фреквенција на возила има на граничните премини Богородица и Табановце, каде времето на чекање од македонска страна е од 15 до 30 минути. бак/хс/12:08

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на чети...

Меган Маркл во живанши-тоалета од 2.510 фунти

На традиционалната средба со припадници на маорска...

Ѕвездата од „Бубалици“ во уште една хумористична хит-серија

Еден од главните актери во комедијата „Бубалици“, ...