Нормализиран сообраќајот на патот Радовиш - Струмица

Нормализиран сообраќајот на патот Радовиш - Струмица

Скопје, 18 август 2018 (МИА) - Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Радовиш - Струмица кај селото Воиславци кој беше блокиран од незадоволни земјоделци.

Тие со земјоделска механизација го блокираа овој патен правец неполн час и половина изразувајќи незадоволство од откупот на сливи. бак/хс/12:55

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ