• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

На Табановце се чека од 30 минути до еден час

На Табановце се чека од 30 минути до еден час

Скопје, 19 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце за влез во државата се чека од 30 минути до еден час, информира попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. бак/18:31

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ