• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Свлечиште на патот Македонски Брод-Самоков, сообраќајот во прекин

Свлечиште на патот Македонски Брод-Самоков, сообраќајот во прекин

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Поради свлечиште на патниот правец Македонски Брод - село Самоков, кај автобуската постојка за село Девич, сообраќајот е во прекин, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта, посочуваат од АМСМ, се одвива по суви коловози. скс/рп/18:58

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.



НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ