Ејуп Рустеми е нов директор на Македонски пошти

Ејуп Рустеми е нов директор на Македонски пошти

Скопје, 22 август 2018 (МИА) -  Ејуп Рустеми е именуван за нов директор на Македонски пошти на денешната седница на Владата.

Досегашниот директор на Македонски пошти Фадис Реџепи е разрешен од оваа должност заради завршување на неговиот мандат, информира владината прес-служба.лв/скс/15:48

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ