• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

На ГП Богородица зголемена фрекфенција на возила, се чека до половина час

На ГП Богородица зголемена фрекфенција на возила, се чека до половина час

Скопје, 25 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Богородица има зголемена фреквенција на возила и времето на чекање е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира Автомотозојусозот на Макеоднија.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.лв/ев/12:08

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ