Сообраќајот Росоман-Кавадарци во прекин поради градежни работи

Сообраќајот Росоман-Кавадарци во прекин поради градежни работи

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Росоман-Кавадарци е во прекин поради градежни работи.

Како што соопшти АМСМ, патниот правец Р1-107 ќе биде во прекин до 13.30 часот. нд/08:46

МИА Фото архива

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ