• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

На ГП „Табановце“ се чека до полоцина час

На ГП „Табановце“  се чека до полоцина час

Скопје, 26 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање е околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти Автомосојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Поради градежни работи сообраќајот на патниот правец  Росоман-Кавадарци Р1-107 ќе биде прекин до 13:30 часот денеска, а свлечиште над патот А3 Битола - Ресен, на крстосницата за село Крклино до бензинска пумпа Лукоил кај месотото викано Билбил Камен, и натаму е причина за затворање на сообраќајот во двата правца.лв/нд/12:29

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ