• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп

Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп

Прилеп, 27 август 2018 (МИА) - Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп од правец кон Росоман предизвика прекин на сообраќајот повеќе од два часа.

Од ударот, шлепер е попречен на коловозот и оневозможено е минување на возила во двата правци.

Неофицијално, едно лице е загинато. Полицијата врши увид на местото. зм/аа/13:55

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Две јапонски сонди слетаа на астероидот Ријугу (видео)

Јапонско вселенско летало „Хајабуса2“ испрати два ...

Која е разликата помеѓу белите и кафените јајца?

Најверојатно сте се запрашале за разликата меѓу ја...

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019...

Во Минхен почна 185. издание на Октоберфест

Во Минхен денеска почнува 185. издание на познатио...

Кање Вест одлучи да го напушти Лос Анџелес

Кање Вест донесе одлука заедно со семејството да с...