• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Нормализиран сообраќајот Прилеп-Градско кај „Лукоил“

Нормализиран сообраќајот Прилеп-Градско кај „Лукоил“

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Попладнево од 17.30 часот сообраќајот на магистралниот пат Прилеп-Градско, во близина на „Лукоил“ е целосно нормализиран за сообраќај, соопшти АМСМ.

Сообраќајот низ земјава попладнево се одвива по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, додава АМСМ. нд/18:24

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ