• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

На Табановце се чека до 20 минути за излез од државата

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Табановце поради зголемена фреквенција на возила се чека од 15 до 20 минути за излез од државата.

На останатите гранични премини, според информациите на Авто мото сојузот на Македонија, нема подолги задржувања од македонска страна за влез и излез од државата.

Од АМСм информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. бак/18:14

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...