Сугарески во посета на општина Илинден

Сугарески во посета на општина Илинден

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ја посети општина Илинден каде со надлежните од општината ќе разговара околу реализацијата на проектите во општината.

Најавена е средба на министерот Сугарески со градоначалникот Жика Стојановски по што предвидени се и изјави за медиумите.

Претходно, министерот Сугарески ги посети и општините Кисела Вода и Бутел и се информираше за проектите што се спроведуваат, како и за оние што се планираат во иднина. бак/са/07:32

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...