• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

АВМУ ќе расправа за одземање дозвола на телевизија

АВМУ ќе расправа за одземање дозвола на телевизија

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ќе одржи седница на која ќе расправа за Предлогот за покренување на постапка за одземање на дозволата за телевизиско емитување на радиодифузер.

Покрај ова, на дневен ред на седницата се и предлог-одлуки за одземање на дозволата за телевизиско емитување на радиодифузери.

Седницата, како што најавуваат од Агенцијата, ќе биде пренесувана во живо на Youtube каналот на Агенцијата. бак/са/07:31

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ