• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

АВМУ расправа за одземање дозвола на телевизија (во живо)

АВМУ расправа за одземање дозвола на телевизија (во живо)

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска одржува седница на која расправа за Предлогот за покренување на постапка за одземање на дозволата за телевизиско емитување на радиодифузер.

Покрај ова, на дневен ред на седницата се и предлог-одлуки за одземање на дозволата за телевизиско емитување на радиодифузери. бак/са/12:00

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ