• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Санирање дефект во тунел 1 Демир Капија, правец Гевгелија – Скопје

Санирање дефект во тунел 1 Демир Капија, правец Гевгелија – Скопје

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Вечер од 22:00 до 23:00 часот ќе се изврши санирање на дефект на дел од опремата инсталирана во тунел 1 Демир Капија, правец Гевгелија – Скопје, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

- Поради овие причини десната сообраќајна лента во тунел 1 Демир Капија ќе биде затворена во наведениот период. Во овој период брзината во тунелот ќе биде ограничена на 40 километри на час и сообраќајот ќе се одвива по една сообраќајна лента, велат од АМСМ. дма/са/13:03

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ