• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Во прекин сообраќајот кај Сопотско

Во прекин сообраќајот кај Сопотско

Скопје, 31 август 2018 (МИА) - Сообраќајот на магистралниот пат Ресен-Битола кај местото викано „Сопотско“ е во прекин од 16:20 часот поради сообраќајна несреќа. 

АМСМ соопшти дека на патот има превртено товарно моторно возило. ев/скс/16:59

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ