АМСМ: Сообраќајот на Плетвар се одвива наизменично

АМСМ: Сообраќајот на Плетвар се одвива наизменично

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - Од 14:45 часот  сообраќајот на планинскиот превој Плетвар се одвива наизменично.

Како што претодно информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), од 13:45 часот поради сообраќајна незгода сообраќајот на Плетвар беше блокиран во двата правца. вј/15:20

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ