• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Валандово

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Валандово

Скопје, 2 септември 2018 (МИА) - Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Удово - Валандово што утрово беше во прекин поради спортска манифестација.

Како што соопшти АМСМ, сообраќајот се одвива нормално од 11 часот, а претходно се пренасочуваше по автопатот. мч/сст/11:33

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ