• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Градежни работи на патот меѓу Драгобраште и Трстија, се пренасочува сообраќајот

Градежни работи на патот меѓу Драгобраште и Трстија, се пренасочува сообраќајот

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на делницата од регионалниот пат Р-2345, помеѓу селата Драгобраште и Трстија, кај Виница, денеска од 10 до 16 часот ќе биде во прекин поради изведување градежни активности.

Во тек на градежните работи сообраќајот ќе биде пренасочен по алтернативни патни правци.лв/скс/09:47

###

ФОТО: МИА архива

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...