Проект за безбеден прекуграничен транспорт на опасни радиоактивни материи

Проект за безбеден прекуграничен транспорт на опасни радиоактивни материи

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - „Безбеден прекуграничен транспорт на опасни радиоактивни материјали“ е насловен проектот што ќе биде промовиран денеска во Дојран. 

За можностите за безбеден транспорт ќе дебатираат научници од Македонија и Грција, меѓу кои професор Даме Димитровски од Машински факултет Скопје и професор д-р Стелиос Ксантос од Технолошко образовниот институт „Александар“ во Солун.лв/са/07:38

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ