Сообраќајот на патот Кавадарци-Неготино по една сообраќајна лента

Сообраќајот на патот Кавадарци-Неготино по една сообраќајна лента

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Кавадарци - Неготино, на влезот за село Марена, кој целосно беше во прекин, од 18 часот се одвива наизменично по една лента.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот беше поради сообраќајна несреќа помежу автомобил и трактор. сст/ац/18:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ