Нормализиран сообраќајот на патот Кавадарци - Неготино

Нормализиран сообраќајот на патот Кавадарци - Неготино

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Кавадарци - Неготино од 20:15 часот е нормализиран во двата правци, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Поради сообраќајна несреќа што се случи попладнево помеѓу трактор и автомобил, сообраќајот најпрво беше во прекин во двата правци, а потоа се одвиваше наизменично по една сообраќајна лента. сст/20:55

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ