Времен прекин на сообраќајот на делницата Фариш-Дреново

Времен прекин на сообраќајот на делницата Фариш-Дреново

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - На експресниот пат Прилеп-Градско, делница Фариш-Дреново, поради изведување градежни работи утре и задутре ќе има времен прекин на сообраќајот.

Утре, градежните работи на патот ќе почнат да се изведуваат од 7:00 часот, а прекин во сообраќајот ќе има од 9:00 до 15:45 часот. Прекините ќе започнат во 9:00, 11:00, 13:00 и 15:00 часот и ќе траат околу 30-45 минути. По завршувањето на работата сообраќајот ќе се нормализира.

Во четврток на истото место прекин на сообраќајот ќе има од 9:00 до 11:45 часот, потоа сообраќајот ќе биде нормализиран. см/скс/12:33

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...