• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Трокал го освои турнирот на МКФ

Трокал го освои турнирот на МКФ

Скопје, 19 март 2018 (МИА) – Екипата на Трокал од Кавадарци го освоија првото место на турнирот за кошаркарки до 14 години организиран од МКФ викендов во Скопје.

Избраничките на тренерот Никола Златев во финалето беа подобри од врсничките од екипата на Крива Паланка со 33:19.

Во дуелот за третото место екипата на Бадел 1862 беше поуспешна од Струга 2009 со резултат 36:22. зс/08:46

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...