• A-
  • A
  • A+
вторник, 16 октомври 2018, 

Гевгелија следната дестинација на „Караванот 3х3“

Гевгелија следната дестинација на „Караванот 3х3“

Скопје, 7 август 2018 (МИА) - Следниот 3х3 турнир организиран од Здружението 3x3 Македонија ќе се одржи на 25 и 26 август во Гевгелија, информира организаторот на баскет турнирите.

- „Црвено-синиот“ терен повторно ќе биде во центарот на вниманието на сите кои ја сакаат оваа игра! Во строгиот центар на градот Гевгелија, 16 екипи од Македонија ќе имаат можност да се надигруваат и да се докажуваат, објавено е на сајтот на МКФ.

Најдобрите 12 екипи од сите одржани турнири ќе добијат место на финалниот турнир од премиерната 3х3 лига кој ќе се одигра в Скопје во септември. зс/14:17

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Премијата за американската лотарија се искачи на 654 милиони долари

Премијата за американската игра на среќа „Мега мил...

Арда Tуран се соочува со 12,5 години затвор за нападот врз Беркај Шахин

Обвинителството во Истанбул побара затворска казна...

Поранешна алкохоличарка најмлада богаташка на листата на „Форбс“

Линдзи Снајдер се најде на насловната страна на „Ф...

Оглас во Србија: Се издава кибрит

На „Хало“, интернет-страница за огласи за недвижно...

Семејството на Принс му забрани на Трамп да ги користи неговите песни

Семејството на починатиот поп пејач Принс побара о...