• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Домаќините поуспешни на трите неделни дуели од ПМФЛ

Домаќините поуспешни на трите неделни дуели од ПМФЛ

Скопје, 12 август 2018 (МИА) – Две победи за домашните и едно реми е епилогот на трите денешни средби од првата рунда од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Победа ја совлада Беласица со 1:0, Академија Пандев – Македонија Ѓ.П. 2:1 и Силекс – Шкупи 1:1 се резултатите на неделните натпревари.

Вчера во дербито во Тетово меѓу шампионот Шкендија и Вардар немаше победник (2:2), додека Ренова во Скопје го совлада Работнички со 4:3. зс/19:13

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.