• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Балде: Ми се оствари сонот од детството

Балде: Ми се оствари сонот од детството

Милано, 14 август 2018 (МИА) – Сенегалецот Кеита Балде по трансферот од Монако во Интер, рече дека му се остварил сонот од детството.

- Многу сум среќен што сум тука, ќе дадам се од себе да ги задоволам навивачите. Имам искуство со играње во Серија А, но овој пат ќе настапувам за клубот за кој од детството сонував да играм. Секогаш ми се допаѓале навивачите неро-азурите и сакам да ги направам среќни, изјави Балде.

Тој претходно ви Италија има настапувано за Лацио.

Минатата сезона Балде играше за Монако. На 23 натпревари постигна осум погодоци. зс/09:15

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ