• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Шилегов потврди дека Самсоненко си заминува од ФК Вардар

Шилегов потврди дека Самсоненко си заминува од ФК Вардар

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска соопшти дека бил известен од раководството на ФК Вардар на чело со Сергеј Самсоненко, дека тој повеќе нема да инвестира во клубот.
 
- ФК Вардар е сопственост на Град Скопје со 51 отсто. Известен сум од луѓето на кои Градот таа сопственост им ја отстапил да ја користат, дека веројатно во идниот период ќе се откажат од таа работа. Официјално кога ќе седнеме да разговараме, јавноста ќе биде известена, изјави денеска Шилегов.
 
Русинот во Вардар пристигна во 2014 година, а под негово водство, „црвено-црните“ остварија историски успех со пласманот во групната фаза од Лигата на Европа. вз/мд/15:46

###

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ