• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Железничар со втора победа на Струшкиот ракометен турнир

Железничар со втора победа на Струшкиот ракометен турнир

Струга, 16 август 2018 (МИА) - Српскиот клуб Железничар ја забележа и втората победа во групната фаза на 46. Струшки ракометен турнир.

По триумфот над домаќинот Струга, тимот предводен од Веселин Вујовиќ победи и против шведски Алингсас со 23:20 (10:5).

Во последното коло Железничар против Констанца ќе се бори за првото место во групата и пласман во финалето, а за тоа му треба само бод. вз/хс/21:05

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ