Шкендија против Розенборг за место во групната фаза од Лига Европа

Шкендија против Розенборг за место во групната фаза од Лига Европа

Скопје, 17 август 2018 (МИА) - Македонскиот шампион Шкендија во баражот за пласман во групната фаза од Лига Европа ќе се соочи со норвешкиот клуб Розенборг.

Првиот натпревар меѓу Розенборг и Шкендија ќе се игра во Норвешка на 23 август, а реваншот во Скопје на 30 август.

Претходно, македонскиот првак беше елиминиран од Салцбург во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. дб/нд/15:40

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ