• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Македонските кошаркари до 14 години почнуваат со настапите на „Словенија Бол“

Македонските кошаркари до 14 години почнуваат со настапите на „Словенија Бол“

Словењ Градец, 23 август 2018 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација составена од играчи дои 14 години денеска ќе ги одигра првите натпревари на меѓународниот турнир во Словењ Градец, Словенија.

Македонија е сместена во групата „А“ заедно со селекциите на Хрватска, Унгарија, Русија и домаќинот Словенија.

Во Б-групата ќе играат: Бугарија, Израел, Италија, Црна Гора и на Украина во групата „Б“.

Денес Македонија ќе игра со Словенија и Хрватска, а утре со Русија и Унгарија.

Во сабота и недела се натпреварите за пласман. зс/11:12

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...