• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Почна 32. Охридски пливачки маратон

Почна 32. Охридски пливачки маратон

Охрид, 25 август 2018 (МИА) – Триесетте пријавени пливачи ја стартуваа трката на 32. Охридски пливачки маратон, што денеска се одржува во водите на Охридското Езеро од Свети Наум до пристаништето.

Пливачите во моментот се во близина на Љубаниште, а 25 километарската патека „Климе Савин“ се очекува да ја завршат некаде после 16 часот и 30 минути.

Стартот го означи единаесет кратниот ппобедник на маратонот, Петар Стојчев од Бугарија.

Македонија ја претставуваат Александар Илиевски и Евгениј Поп Ацев. сс/лв/13:01

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...