• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Баду победник на 3х3 турнирот во Гевгелија

Баду победник на 3х3 турнирот во Гевгелија

Гевгелија, 27 август 2018 (МИА) – Екипата на Баду е победник на третиот 3х3 баскет турнир за сениори што викендот се одржа во Гевгелија.

Баду во финалето ја победи екипата на Кантина со 22:16.

Победничкиот тим (Виктор Серафимовски, Петар Петровски, Живко Манасиевски и Ивица Глигоровски) заработи и награда во висина од 1.500 евра.

На првиот турнир, во „Skopje City Mall“ триумфира Кантина, додека на вториот одржан во Охрид најуспешни беа баскетџиите на Сараево. зс/11:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.